İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İstanbul Gelişim Üniversitesi
Üniversitemizce ilan edilen fiyatlara KDV dahil değildir. Güncel KDV oranı %8 olup, ilan edilen fiyatlara %8 KDV eklenerek ödeme yapılır.
Üniversitemizde, mali işler sistemi ile Obis sistemi birlikte çalışmaktadır. Öğrencinin 2 adet vadesi geçen borcu varsa ve/veya ilgili döneme ait mali kaydını yaptırmadıysa, Obis sistemi kapanır.
Ödeme veya mali kayıt sorunu ortadan kalktığı anda sistem otomatik olarak yeniden açılır. Gün için hesaplara yapılan ödemeler, takip eden gün içinde muhasebe sistemine işlenir. Muhasebe sistemine işlenmeden sistem açılmaz.
Üniversitemizde eğitim ücretleri, günün koşullarına ve maliyetlere göre belirlenir. Her yıl, mütevelli heyetin belirlediği oranda fiyat artışı yapılmaktadır.
Kayıt yenilemelerde ve yeni kayıtlarda: yıllık eğitim ücretinin tamamının ödenmesi veya peşinat kısmının ödenerek kalan kısmın taksitlendirilmesi esastır. Kayıt tamamlandıktan sonra kayıt sildirme durumunda yıllık ücretin % 25’i, kayıt dondurma durumunda ise % 20’si kesilerek geri kalan ücret var ise öğrencinin hesabına iade edilir. Yatay geçiş durumunda sadece öğrencinin okuduğu dönemin ödenmesi gerekir. Kalan kısım kesintisiz şekilde öğrenciye iade edilir.
Kayıt yenileme işlemi, erken kayıt yenileme avantajları ile birlikte Mayıs ayında başlar, Ağustos sonuna kadar devam eder. Her öğrencinin her yıl mali kaydını yenilemesi gereklidir. İlan edilen son tarihten sonra kayıt yenileme yapılamamaktadır.
Eğitim ücreti, peşin, kredi kartı veya kurumun belirleyeceği taksit seçenekleri ile vadeli şekilde ödenebilir. Taksit yapılandırmalarını yapma yetkisi kurumumuz Finans birimindedir.
Ödeme yapılacak hesap bilgileri için " Ücretlendirme ve Burslar" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Üniversitemize yapılacak ödemeleri kredi kartınız ile Finans birimimize başvurarak yapabilirsiniz. Sadece dönem başı yapılandırmalarında taksit seçeneği Mail Order (Uzaktan kartsız pos çekimi) ise taksitleriniz sistem tarafından otomatik olarak çekilecektir. (Bu işlem için kredi kartınızın E-Ticaret e açık olması gerekmektedir.)