İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İstanbul Gelişim Üniversitesi
2021-2022 Aday Öğrenci Muhasebe Kayıt İşlemi
PEŞİN KAYIT
 
TAKSİTLİ KAYIT
Her taksit ödemesi seçeneğinde lisans öğrencilerimiz 3.000,00 TL, ön lisans öğrencilerimiz 2.000,00 TL  peşinat verdikten sonra kalan tutarı vade farksız 9 taksit şeklinde taksitlendirebilir.
NOT: Peşinat kayıt esnasında ödenmektedir, kalan taksitler Ekim ayından başlamak sureti ile taksitlendirilmektedir.
Taksitlendirme Seçenekleri
Senet (Okula Gelmeniz Gerekir) :  Peşinat ödendikten sonra, kalan tutar herhangi bir vade farkı olmadan senet düzenlenerek 9 taksit şeklinde taksitlendirilebilir.
Senet şeklinde taksitlendirme işlemi için senet düzenlenecek kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Senet imzalayan kişi borçtan sorumlu tutulan kişidir ve bilgiler kendisine ait olmalıdır. Senetler ödendiğinde senetleri KVKK kapsamında sadece senet sahibi teslim alabilir.
Otomatik Kredi Kart Çekim Talimatı ( Mail Order ) (Okula Gelmeniz Gerekir) : Peşinat ödendikten sonra, kalan tutar herhangi bir vade farkı olmadan Mail Order olarak 9 taksit şeklinde taksitlendirilebilir.
Mail Order şeklinde taksitlendirme için herhangi bir bankaya ait Kredi Kartı gerekir.
Taksitlendirme talimat işleminin yapılabilmesi için kredi kartı sahibinin kendi müracaatı gerekmektedir. KVKK kapsamında kart sahibi olmadan mail order talimatı verilememektedir.
Kredi kartı çekimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için taksit tarihinde kartın limitinin en az bir taksit tutarı kadar olması ve kartın uzaktan çekim işlemine açık olması gerekmektedir.
Mail order çekimleri sürerken kart değişikliği olduğu taktirde okula gelip bilgi güncellemesi şarttır.
Kredi Kartı POS ile Taksitlendirme (Okula Gelmeniz Gerekir) : AXESS, CARD FİNANS, HSCB, ALBARAKA, WORLD ve BONUS özellikli kredi kartlarına 9 taksit yapılabilmektedir. Kartın limitinin taksitlendirilecek tutar kadar olması gerekir.
Kredi Kartı Uzaktan Taksitlendirme (Okula Gelmenize gerek kalmaz) : Aday işlemleri menüsü üzerinden, peşinatınızı kredi kartı tek çekim olarak ödedikten sonra BONUS, CARD FİNANS ve WORLD özellikli limiti olan kredi kartınız ile maksimum 9 taksit şeklinde işlem yapabilirsiniz.  Kartın limitinin taksitlendirilecek tutar kadar olması gerekir.

OTS (ALBARAKA EĞİTİM KREDİSİ) (Okula Gelmeniz Gerekmez) : OTS Faizsiz Eğitim Kredisi; okula yaptığınız yapılandırmalarınızda sağladığımız taksit seçeneklerine bir ek ve alternatif olarak, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ile kurumumuz arasında imzalanan eğitim kredisi anlaşmadır.
 
 
 
 
Detayları ve başvuru için izlenecek yol aşağıda belirtilmiştir.
 
- İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemlerinde kurumumuza gelmeden taksitlendirme yapabilmeyi sağlayacak olan bu yeni sistem, dilerseniz okulumuz içerisindeki Albaraka Türk Gelişim Üniversitesi Şubesinden veya şehir içi - şehir dışı herhangi bir Albaraka Türk şubesinden işlem yaparak gerçekleştirilebilir.
 
- Okulumuzun kayıt ücreti dışında  banka kaynaklı herhangi bir faiz işletilmesi söz konusu değildir. Sadece vadesinde ödenmeyen taksit tutarlarınız için bankanın belirlemiş olduğu oranlarda gecikme cezası uygulanacaktır. Konu ile ilgili detay bilgiyi kredi kullanımı esnasında bankadan alabilirsiniz.
 
- 2 yıllık bölümler için 2.000 tl, 4 yıllık bölümler için 3.000 tl peşinatınızı sitemizde IBAN numaraları mevcut kurumumuz adına açılmış banka hesaplarına eft veya havale işlemi ile gönderdikten sonra kalan kısmı için eğitim kredisi kullanılabilir. 
 
- Bu işlem için banka sizden kullanacağınız eğitim kredisi tutarı kadar proforma fatura isteyecektir. Bu belgeyi mail yolu ile veya telefonla veya şahsi başvurunuz ile tarafımızdan temin edebilirsiniz.
 
- Bundan sonra banka tarafından değerlendirilip eğitim kredisi kullanmak için herhangi bir olumsuz şartınız yok ise 9 ay olmak üzere taksitlendirmeniz yapılır. Yaptığınız yapılandırmanın evrağını yine mail yolu ile tarafımıza ulaştırdığınızda kaydınız sistem üzerinden tamamlanmış olacaktır.
 
- İlgili eğitim kredisini kullanmak için 18 yaş üzeri olmak ve kredi skor puanınızın uygun olması gerekmektedir. Krediyi öğrencinin kullanması gibi bir zorunluluk yoktur. Ailenizden veya 3. herhangi bir şahıs kredi skor puanı uygun ise ve adınıza borçlanmayı kabul ediyor ise eğitim kredisi kullanabilir.
 
- Eğitim kredisi aylık taksit ödemelerinizi okulumuza değil herhangi bir Albaraka Türk şubesine kredi ödemesi olarak yapmanız gerekir.
 
- İlgili işlemde herhangi bir ücret indirimi veya 9 taksitten daha fazla vade seçeneği mevcut değildir.
 
PROFORMA FATURA TALEBİ İÇİN MAİL ADRESİ : ots@gelisim.edu.tr
NOT: 
*** Banka ödemelerinde, banka dekontuna açıklama kısmına öğrencinin adı-soyadı, T.C.K. No belirtilmelidir.
*** Kayıt sildirilmesi halinde, “kayıt sildirilen döneme ait ücretin %25’i alınır.” (MADDE 30)

*** Kayıt dondurulması halinde, “dondurulan dönemlere ait öğretim ücretinin %20’si ödenmek zorundadır.” (MADDE 29/4)


TAKSİT YAPILAN KREDİ KARTLARI
CARDFİNANS   9 TAKSİT
WORLD
AXESS
BONUSHAVALE ve EFT İÇİN HESAP NUMARALARI
Ödemede öğrencinin adı-soyadı  ,T.C.K. No belirtilmelidir.
Ünvan Banka IBAN NO
İstanbul Gelişim Üniversitesi Albarakatürk TR68 0020 3000 0064 9934 0000 11
İstanbul Gelişim Üniversitesi Finansbank TR40 0011 1000 0000 0030 1941 42
İstanbul Gelişim Üniversitesi Yapıkredi Bankası TR93 0006 7010 0000 0084 6356 77
İstanbul Gelişim Üniversitesi Vakıf Katılım TR81 0021 0000 0000 9590 0000 04